To był Dzień Ziemi!

Dzień Ziemi obchodzony jest w II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Matejki bez przerwy od 30 lat. Pierwsze sprzątanie Lasku Bytkowskiego w 1992 roku było aktem założycielskim naszego Koła Ekologicznego. Najważniejszą cechą matejkowskiego świętowania 22 kwietnia był zawsze praktyczny konkretny wymiar tego najważniejszego w roku, ekologicznego dnia. Nie inaczej było w tym roku. Klasy pierwsze, pod opieką profesor J. Kulik, posprzątały część Lasku Bytkowskiego. Specjalistyczna firma zawiesiła na naszej “zielonej szkole” skrzynki lęgowe dla jerzyków. 40 sztuk! Wreszcie w sobotę 23 kwietnia grupa 24 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły pojechała na przyrodnicze eksploracje do rezerwatu Łężczok pod Raciborzem. To był prawdziwy Dzień Ziemi!