Letnie akcje Koła Ekologicznego

Lato to najkrótsza część roku szkolnego. Obejmuje tylko 3 pierwsze tygodnie “po wakacjach” i sam finisz zajęć edukacyjnych. Mimo to szkolnym ekologom udało się zorganizować kilka wycieczek i jedną dużą, bardzo dużą akcję – tradycyjne sprzątanie Cmentarza Cholerycznego. Wyjazdy naszych przyrodników odbyły się w końcówce wakacji i na początku roku szkolnego do rezerwatów Segiet, Wały i Łężczok, zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Żabie Doły oraz Wielikąt. Było też wyjście do Parku Miejskiego i nad Staw Remiza. W akcji sprzątania Cmentarza Cholerycznego w Przełajce wzięło udział rekordowe 40 uczestników – uczniów, nauczycieli, mieszkańców Przełajki i Dąbrówki Wielkiej.