Deszcz nagród w konkursach Tygodnia Ziemi

Znane są już wyniki tegorocznych konkursów XXVII Tygodnia Ziemi w Zabrzu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w nich 12 (!) nagród i wyróżnień. W konkursie fotograficznym „Z zielonym w tle”, zostały nagrodzone cztery uczennice klasy 1al:

III miejsce – Pola Gościniak

VI miejsce – Emilia Wojciechowska

VIII miejsce – Natalia Kluge

wyróżnienie – Maja Posmyk

W konkursie na plakat tej imprezy pod hasłem „W przyjaźni z roślinami” nasze uczennice zajęły całe podium dla nagrodzonych:

Natalia Kluge (1al) – II nagroda ( I nagrody nie przyznano)

Yuliia Myshok (2bl) – III nagroda

Julia Olechwieruk (1d) – III nagroda

a wyróżnienia uzyskały:

Pola Gościniak (1al) i Zuzanna Leszczyńska (2al)

W konkursie na projekt znaczka pocztowego również nie przyznano I nagrody, a nagrodzone zostały m.in. dwie nasze uczennice:

Alicja Mirek (1al) – II nagroda

Hiacynta Gazek (1b) – II nagroda

Hiacynta zdobyła także II nagrodę w konkursie na rysunek satyryczny.

Dodać warto, że Tydzień Ziemi od ponad ćwierć wieku to najpoważniejsza impreza proekologiczna skierowana do dzieci i młodzieży śląskich szkół. Gratulujemy!!!