10 lat matejkowskiego krwiodawstwa

W styczniu 2010 roku po raz pierwszy, w naszej szkole zorganizowano Dzień Transplantacji. Naszym gościem był wtedy profesor Marian Zembala, legenda polskiej kardiochirurgii. Obchodom tego święta towarzyszyła akcja oddawania krwi. I… tak już 10 lat. Dzisiaj kolejnych kilkunastu śmiałków podjęło wyzwanie przystąpienia do donacji krwi. Żeby zrozumieć ideę krwiodawstwa trzeba widzieć ich reakcje, radość z tego, że oddało się krew lub łzy rozczarowania, że lekarz dzisiaj się nie zgodził…Prawdziwe emocje w prawdziwej ważnej sprawie.  Gratulacje dla wszystkich! Dziękuję w swoim imieniu i tych, którym Wasza krew będzie ratować zdrowie i życie!