Mateja i SCK w Gliwicach

W niedzielę, 24 listopada, w ramach cyklu “(z) Balonem przez świat” odwiedziliśmy Gliwice. Wyjazd ten zakończył drugi sezon przyrodniczych wyjść zainicjowanych przez SCK Siemianowice i organizowanych we współpracy z naszym liceum. A skoro Gliwice to Palmiarnia Miejska i zabudowania Radiostacji Gliwickiej. Słynny maszt radiostacji (111 metrów wysokości) to najwyższa całkowicie drewniana budowla świata. Zabudowania jak i maszt znajdują się obecnie w centrum ciekawie zaaranżowanego parku. Wśród uczestników wyjazdu znaleźli się absolwenci naszej szkoły wraz z rodzinami. Są już plany na następny wyjazd – będzie to Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie (w kwietniu) oraz kolejny spacer po Siemianowicach. Podziękowania należą się tym, którzy ten wyjazd perfekcyjnie od A do Z zorganizowali. Tak jak w poprzednich wyjazdach siłą sprawczą była Pani Monika Pojda-Dziekońska z Siemianowickiego Centrum Kultury. Dziękujemy! I… do zobaczenia w terenie!

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *