Wyjątkowy spacer Koła Przyrodniczego SP1

Dopisało wszystko – pogoda, nastroje, przyrodnicze rzadkości. Wczesna wiosna przyniosła przyrodnikom z SP1 wiele pięknych obserwacji. Kwitnące przebiśniegi, krokusy, wawrzynki, oczary, rozbudzone motyle, śpiewające ptaki. Ten czas w przyrodzie trwa krótko, ledwie parę tygodni. Dziewiątka zapaleńców odnalazła wszystkie ciekawe rośliny. Nawet jedyny okaz kaliny wonnej, a ta rzeczywiście pachniała! Tym razem z uczniami podstawówki nie wybrali się licealiści (swój spacer mieli tydzień wcześniej). Obie szkoły łączył jednak nauczyciel… Było słonecznie, ciepło, spokojnie. Ponad trzygodzinna wędrówka po Parku Śląskim zostanie na długo w pamięci.