Dzień Otwarty przyrodników

Blisko 200 uczniów siemianowickich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych odwiedziło 2 marca nasze liceum. Jednym z przystanków, na których zainteresowani ofertą naszej szkoły mogli zapoznać się z wszystkim tym co dzieje się w Matei, była pracownia biologiczna. Przyszli licealiści uzyskali tutaj informacje o specyfice klas medyczno-ratowniczo-przyrodniczych. Martyna i Patryk mówili swoim młodszym kolegom o akcji oddawania krwi przy okazji Dnia Transplantacji, spływach Brynicą i warsztatach ekologicznych w parkach narodowych. Kinga i Michał opowiadali o lekcjach w Lasku Bytkowskim, wycieczkach do rezerwatów przyrody. Były rozmowy, pytania, wspólne oglądanie filmów, prezentacji, zdjęć.

 

Adam Balon

Nauczyciel biologii i opiekun szkolnego kółka ekologicznego. Specjalista w zakresie bioróżnorodności przyrody Siemianowic Śląskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *