Jesień? – czas do ZOO!

Jesienne i zimowe wyjścia do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego to wieloletni zwyczaj Koła Ekologicznego. Przyjemne, jeśli pani sprzedająca bilety rozpoznaje grupę z naszej szkoły… A było ciekawie jak zawsze. Zachwyciły Ping i Pong – ciekawskie pandy małe. Emu potraktowały nas dziwnym spojrzeniem, tygrysy syberyjskie i gepardy postraszyły, a surykatki, jak to surykatki, zachwyciły. I oczywiście, ryby, płazy, gady, małpy (pigmejki są świetne!), żyrafy, nosorożce… W czasie spaceru, pomiędzy pawilonami, towarzyszyły nam polskie krukowate – sójki, sroki, kawki, wrony siwe. ZOO to dla nich darmowa stołówka. Słowem – doskonałe sobotnie przedpołudnie.