Spłynęliśmy Brynicą po raz piąty!

Piąty raz – mały jubileusz – uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w spływie jedyną rzeką  Siemianowic – Brynicą. Warto dodać, że byliśmy prekursorami tego typu wydarzeń, gdyż po raz pierwszy Matejkowicze dokonali tego już w 2001 roku (następne: 2010, 2013, 2017 i tegoroczny – 2018). Kiedyś były to pontony, potem tratwy z butelek PET. Od 2 lat spływamy rzeką kajakami w ramach wspaniale zorganizowanej imprezy miejskiej. Wspaniale, bo było wszystko: harmonogram, miejsce zbiórki, czuwający nad całością pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska (na lądzie), komandor spływu (na wodzie), przygotowane miejsce początkowe i końcowe, poczęstunek przy ognisku z wszelkimi dogodnościami, pokaz technik survivalowych, dowóz uczestników z miejsca zbiórki.

Patryk tak skomentował wydarzenie: “Dzisiejszy spływ był moim pierwszym w życiu! Nie sądziłem, że zwykłe pływanie kajakiem może dać tyle szczęścia i zabawy!”, a Ala dodała: “Po raz drugi wzięłam udział w spływie kajakowym Brynicą. Za pierwszym razem w ogóle nie wiedziałam, jak się pływa, lecz dzięki dobrze zorganizowanej wyprawie szybko nauczyłam się sterować… Uważam, że to ciekawy pomysł na aktywne spędzanie czasu wolnego w otoczeniu przyrody.”  Wśród uczestników imprezy można było zauważyć absolwentów Matei, którzy wzięli udział w spływie już w czasach licealnych. Czyli – zasiane ziarno…

Były też przygody. Gminna wieść niesie, że jednemu z uczestników spływ “nie uszedł na sucho”. Tak to jest, jak się decyduje na górski kajak – jedynkę. Podobno był to jakiś nauczyciel…, i jego nieco “nawodniony” aparat.

Warto także wspomnieć o tradycyjnych, przy takich okazjach,  spotkaniach z ludźmi, dla których Siemianowice, wszystko co dotyczy życia miasta,  to sprawy ważne.

Do zobaczenia za rok!