Wyróżnienia

Działalność ekologiczna II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki została wielokrotnie doceniona i nagrodzona w konkursach o zasięgu ogólnopolskim i wojewódzkim. Do najważniejszych sukcesów należą:

  • 3 pierwsze nagrody w konkursach Tygodnia Ziemi w Zabrzu (2001, 2005, 2010).5
  • 2 pierwsze i 2 trzecie miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym (2000 – 2002).
  • najlepszy wynik w Polsce, w akcji Gazety Wyborczej ”BioBlitz – nalot na przyrodę” (2009).
  • 2 nagrody II stopnia w młodzieżowym Szczycie Klimatycznym w Poznaniu (2008, 2009).
  • 2 nagrody EKOAKTYWNI Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (2008, 2010).
  • 2 certyfikaty PROMOTOR EKOLOGII Narodowego Konkursu Ekologicznego “Przyjaźni Środowisku” pod patronatem Prezydenta RP (2012, 2013). Nominacja do certyfikatu NKE (2011).
  • 1, 2, 3 miejsce (2011, 2013, 1997) i wyróżnienie (2012) w Konkursie Fundacji Ekologicznej „Silesia” „Na najlepiej prowadzoną edukację dla ekorozwoju” .

NAJNOWSZE:

  • 2 nagroda w konkursie na plakat XXV Tygodnia Ziemi w Zabrzu – Kinga Sikora (kwiecień 2018)

PEŁNA LISTA NAGRÓD
:

Nagrody i wyróżnienia uczniów

II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki

i Gimnazjum nr 3 im. Wojciecha Korfantego

w konkursach ekologicznych.

 

 

Data

Impreza (organizator)

Lokata w konkursie

Uczestnik

1993

Marsz Ekologiczny

(Polska Partia Zielonych) w Katowicach i Chorzowie

I miejsce w konkursie.

reprezentacja II LO

1994

Ogólnopolski Festiwal Zielonych w Katowicach

III miejsce w konkursie piosenki

reprezentacja II LO

V miejsce w klasyfikacji ogólnej.

reprezentacja II LO

1995

I Siemianowickie Ekologiczne Spotkania Młodych (Urząd Miasta Siemianowice Śl.)

kilka nagród (w tym pierwszych).

Danuta Urszulska

Joanna Więckowska

Katarzyna Bilska

1996

II Siemianowickie Ekologiczne Spotkania Młodych (UM Siemianowice Śl.)

I miejsce w konkursie na pracę naukową.

Marta Kosek oraz Katarzyna Cieślińska

I miejsce w kategorii na pracę naukową.

Agnieszka Pietrzak

i Mariusz Osowski. Opiekun – Ewa Woźnica

I miejsce w konkursie na pracę plastyczną.

Katarzyna Warecka

III miejsce w konkursie pt.

” Zaadoptuj drzewo”.

Anna Warecka

II miejsce za indywidualną pracę naukową

Mariusz Matuszewski

Nagroda specjalna, dla najlepszej szkoły w postaci zestawu filmów ekologicznych.

II LO

maj 1997

Wojewódzki Konkurs Informatyczny „Komputer i Ekologia” (Stowarzyszenie Komputer i Sprawy Szkoły „KISS” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Katowicach)

dyplom za udział w konkursie.

Mariusz Matuszewski

1997

Konkurs Fundacji Ekologicznej SILESIA „ Na najlepiej prowadzoną edukację ekologiczną w szkołach województwa katowickiego w roku szkolnym 1996/1997”

III miejsce.

koło biologiczne działające przy

II LO im . Jana Matejki

kwiecień 1998

IV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

III miejsce w konkursie na Projekt znaczka pocztowego.

Mariusz Matuszewski

2000

X Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny (Pałac Młodzieży, Katowice)

W konkursie wzięło udział 464 osób z całej Polski

III miejsce w konkursie w kategorii „Edukacja Ekologiczna”.

Diana Chrzanowska

kwiecień 2001

VIII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu). Nadesłano 2300 prac

I miejsce w konkursie fotograficznym

„Barwy Natury”. Praca opublikowana w Biuletynie Konkursu.

Joanna Hajok

VIII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu). Nadesłano ponad 800 prac

wyróżnienie w konkursie na Plakat VIII „Tygodnia Ziemi”. Praca została opublikowana w Biuletynie Konkursu.

Anna Gorol

maj 2001

Projekt „Ogrodu ulicznego” (UM Siemianowice Śl.)

I miejsce w konkursie na Projekt „Ogrodu ulicznego” przy ulicy Szkolnej. Projekt został zrealizowany.

Anna Kempny, Ewa Rotter, Emilia Fijoł, Izabela Biedziak

październik 2001

XI Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny (Pałac Młodzieży, Katowice)

I miejsce w kategorii Edukacji ekologicznej. Praca została opublikowana w Biuletynie Konkursu.

Marta Chuptyś

III miejsce w kategorii edukacji ekologicznej. Praca została opublikowana w Biuletynie Konkursu.

Diana Chrzanowska

kwiecień 2002

IX Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu). Nadesłano 670 prac z całego regionu

V miejsce w konkursie na Plakat IX „Tygodnia Ziemi”.

Gabriela Pienias

VIII miejsce w konkursie na Plakat IX „Tygodnia Ziemi”.

Ewelina Adamska

IX Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu). Nadesłano 874 prace z całego regionu

II miejsce w konkursie na projekt znaczka pocztowego.

Urszula Stelmach

wyróżnienie w konkursie na projekt znaczka pocztowego.

Patrycja Garbas

maj 2002

V Festiwal Ekologiczny z okazji Dni Ziemi 2002

wyróżnienie w konkursie „FOTO-DOKUMENT”

Aleksander Paluch

październik 2002

XII Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny (Pałac Młodzieży, Katowice)

I miejsce w kategorii Edukacji ekologicznej. Praca została opublikowana w Biuletynie Konkursu.

Marta Chuptyś

kwiecień 2003

X Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

wyróżnienie w konkursie fotograficznym „Widok z wodą w tle”.

Sandra Biadała

kwiecień 2004

XI Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

III nagroda w konkursie fotograficznym „Spotkanie z życiem”.

Miłosz Borycki

28 kwietnia 2005

XII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

I nagroda w konkursie na Projekt znaczka pocztowego. Projekt został zrealizowany w postaci karty pocztowej.

Karolina Sobczyk

1 grudnia 2005

Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych przy UM Siemianowice Śl., Młodzieżowy Dom Kultury im. Dr H. Jordana. Koordynator konkursu: Anna Styś

wyróżnienie w konkursie literackim „Ty i ja – czy jesteśmy tacy sami?”.

Agnieszka Janda

wyróżnienie za udział w konkursie plastycznym „Ty i ja – czy jesteśmy tacy sami?”.

Roksana Wieczorek

28 września 2006

Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych przy UM Siemianowice Śl., Wydział Edukacji UM. Koordynator konkursu: Anna Styś

I nagroda w konkursie literackim „Ty i ja jeden świat, chcemy i możemy”.

Agnieszka Janda

16 kwietnia 2007

XIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

Wyróżnienie w konkursie na projekt znaczka pocztowego.

Ewa Góraczewska

22 kwietnia 2007

XIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

Wyróżnienie w konkursie na projekt plakatu pod hasłem „Człowiek wobec Natury”.

Ewa Sularz

Wyróżnienie w konkursie na projekt plakatu pod hasłem „Człowiek wobec Natury”.

Agata Capiga

22 kwietnia 2007

XIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

X miejsce w konkursie fotograficznym pod hasłem „A po nas zostanie…”.

Marek Wolny

27 listopada 2007

Pełnomocnik ds. osób niepełnosprawnych przy UM Siemianowice Śl.

Wyróżnienie w konkursie literackim „Ty i ja jeden świat”.

Ewa Witaszek

27 kwietnia 2008

XV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

Wyróżnienie w konkursie plastycznym na plakat XV „Tygodnia Ziemi” (nadesłano 215 prac).

Izabela Kowalska

27 kwietnia 2008

XV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

III nagroda w konkursie poetyckim „Tu żyję” XV „Tygodnia Ziemi” (nadesłano 757 prac).

Marta Pielużek

24 października 2008

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej

EkoAktywni – nagroda i tytuł w konkursie o ww. nazwie.

Koło Ekologiczne działające przy II LO im. Jana Matejki

28 października 2008

Gazeta Wyborcza i Międzynarodowe Targi Poznańskie

Nagroda II stopnia – udział w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym w Poznaniu. Nagrodzona praca była posterem przedstawiającym kierunki ekorozwoju Siemianowic Śląskich

Koło Ekologiczne działające przy II LO im. Jana Matejki

26 kwietnia 2009

XVI Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

Wyróżnienie w konkursie fotograficznym pod hasłem „W poszukiwaniu pozytywnej energii.”

Jakub Nowak

5 maja 2009

Gazeta Wyborcza

Najlepszy Wynik w ogólnopolskiej akcji Gazety Wyborczej „BioBlitz: Nalot na przyrodę.”

Koło Ekologiczne działające przy II LO im. Jana Matejki

26 listopada 2009

Gazeta Wyborcza i Międzynarodowe Targi Poznańskie

Nagroda II stopnia – udział w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym w Poznaniu. Nagroda przyznana za film propagujący oszczędzanie energii

Tomasz Małecki i Koło Ekologiczne działające przy II LO im. Jana Matejki

24 kwietnia 2010

XVII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

I nagroda w konkursie filmowym pt. „Tropiciele”.

Julia Pałasz

I Karolina Czech

5 czerwca 2010

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki wodnej

EkoAktywni – nagroda i tytuł w konkursie o ww. nazwie.

Koło Ekologiczne działające przy II LO im. Jana Matejki

28 października 2010

Konkurs „Zielony Łowca – na tropach bioróżnorodności w mieście”, Fundacji” Zielona Ziemia” z Radzionkowa

Wyróżnienia w konkursie fotograficznym

Natalia Szydło

Wyróżnienia w konkursie fotograficznym

Maria Krzysztofik

Wyróżnienia w konkursie fotograficznym

Sebastian Gładysz

Grudzień 2010

Konkurs ekologiczny n.t. segregacji odpadów niebezpiecznych zorganizowany przez UM Siemianowice Śl, wydział Ochrony Środowiska

II miejsce

Krzysztof Malaka

III miejsce

Sandra Miłoszek

wyróżnienie

Michał Okaj

Grudzień 2010

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” pod Patronatem Prezydenta RP – XII Edycja.

Nominacja do Finału NKE (20 uczestników z całej Polski)

II LO im. Jana Matejki

Marzec 2011

Konkurs firmy Siemianowickich Wodociągów Aqua-Sprint pod Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie Pana Jacka Guzego „Podróż do źródła”, kategoria fotograficzna.

Grand Prix

Natalia Szydło

Wyróżnienie

Patrycja Strempel

Wyróżnienia specjalne

Justyna Sęk

Wyróżnienia specjalne

Sylwia Rozmus

Kwiecień 2011

XVIII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

IV nagroda w konkursie na plakat Tygodnia Ziemi (nadesłano 71 prac)

Anna Kaczmarczyk

Kwiecień 2011

XVIII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu)

II nagroda w konkursie poetyckim „Jesteśmy w lesie”

Klaudia Lesz

16 grudnia 2011

Konkurs Fundacji Ekologicznej „Silesia”na „Najlepiej prowadzoną edukację dla ekorozwoju” .

I nagroda w kategorii szkół ponadpodstawowych

II LO im. Jana Matejki

10 lutego 2012

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – XIII Edycja.

Laureat NKE i uzyskanie tytułu „Przyjaźni Środowisku”

II LO im. Jana Matejki

27 kwietnia 2012

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej, Finał Wojewódzki

18 miejsce (wśród 192 uczestników)

Daniel Mierzwa

12 grudnia

2012

Konkurs Fundacji Ekologicznej „Silesia” „Na najlepiej prowadzoną edukację dla ekorozwoju” .

Wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych

II LO im. Jana Matejki

Kwiecień 2013

XX Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

VII nagroda w konkursie fotograficznym „Skarb Ziemi”

Alina Lubecka

Maj 2013

Fascynujący Świat Roślin 2013 impreza zorganizowana przez

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

I miejsce w konkursie fotograficznym w kategorii „Podglądamy rośliny, czyli małe jest piękne (makrofotografia botaniczna)”.

Klaudia Muc

Maj 2013

Fascynujący Świat Roślin 2013 impreza zorganizowana przez

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

I miejsce w konkursie fotograficznym w kategorii „Rośliny i ich zapylacze”.

Natalia Słomianny

21 czerwca 2013

Konkurs Fundacji Ekologicznej „Silesia” „Na najlepiej prowadzoną edukację dla ekorozwoju” .

II nagroda w kategorii szkół ponadpodstawowych, w województwie śląskim.

II LO im. Jana Matejki

Czerwiec 2013

Narodowy Konkurs Ekologiczny „Przyjaźni Środowisku” pod Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego – XIV Edycja.

Laureat NKE i przedłużenie znaku „Przyjaźni Środowisku”

II LO im. Jana Matejki

Kwiecień 2016

XXIII Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

Wyróżnienie w konkursie na plakat Tygodnia Ziemi

Oliwia Oleksa

Maj 2016

VI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w Kolorach” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie

Wyróżnienie udziałem w pokonkursowej wystawie

Jakub Luskacz

Kwiecień 2016

„Tworzymy sztukę na Dzień Ziemi” – Konkurs zorganizowany przez Urząd Miasta Siemianowice Śląskie

I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych

Zespół II LO im. Jana Matejki w składzie Estera Kucper, Dawid Bednarczyk, Noemi Krauze, Aleksandra Kuczek – opiekun Monika Maćkowiak

Marzec 2017

“Przyrodnicze wędrówki po świecie” Konkurs wiedzy zorganizowany przez Śląskie ZOO

Wyróżnienie (2 miejsce w konkursie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych)

Joanna Ziętal (II LO)

Kwiecień 2017

XXIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

Wyróżnienie udziałem w wystawie pokonkursowej, w konkursie na plakat XXIV Tygodnia Ziemi

Magdalena Jochymczyk (II LO)

Kwiecień 2017

XXIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

Wyróżnienie udziałem w wystawie pokonkursowej, w konkursie fotograficznym „Zobaczyć przez mgłę” XXIV Tygodnia Ziemi

Szymon Kroll (G3)

Kwiecień 2017

XXIV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

II nagroda w konkursie poetyckim „Jest czadowo” XXIV Tygodnia Ziemi

Patryk Popielarz (II LO)

Czerwiec 2017

Konkurs na etiudę filmową inspirowany kampanią edukacyjną „Co w trawie piszczy?”, zorganizowany przez Śląskie ZOO pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

I miejsce w głosowaniu internautów

Mikołaj Żądło (II LO)

19 lipca 2017

Konkurs na etiudę filmową inspirowany kampanią edukacyjną „Co w trawie piszczy?”, zorganizowany przez Śląskie ZOO pod patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty.

I miejsce – nagroda główna jury

Mikołaj Żądło (II LO)

28 kwietnia 2018

XXV Tydzień Ziemi w Zabrzu (Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu).

II nagroda w konkursie na plakat XXV Tygodnia Ziemi, pod hasłem: „Dopóki Ziemia kręci się…”

Kinga Sikora (II LO)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *